Wypadki w pracy
Wypadki w pracy dotykają przedstawicieli praktycznie wszystkich branż. Warto jednak zaznaczyć, że niechlubnym rekordzistą w tej kwestii zdaje się być sektor budowlany. W oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego można zauważyć, że tylko w roku 2019 zgłoszono przeszło 4700 zdarzeń, które można zakwalifikować jako wypadek przy pracy na budowie. Tajemnicą pozostanie natomiast, ile tego typu nieszczęść faktycznie miało miejsce. W wypadkach na budowie zginęły 44 osoby, a 41 przypłaciło je kalectwem. Jak zatem widać, mówimy o poważnym zjawisku. Podkreślmy tylko raz jeszcze, że przytoczone dane dotyczą zaledwie jednej branży. Główną przyczyną wypadków w pracy jest zbyt swobodny stosunek do przepisów BHP, brak instruktarza stanowiskowego, czy wadliwy sprzęt i brak odpowiednich zabezpieczeń.
Jeśli miałeś wypadek w pracy, złamałeś rękę albo nogę, odczuwasz skutki przykrego zdarzenia – takie jak ból kręgosłupa, lęki, problemy ze snem, czy trauma pourazowa, masz prawo do odszkodowania. Pamiętaj, że jeżeli doznałeś uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia obowiązków służbowych lub straciłeś bliską osobę w wypadku przy pracy, możesz liczyć na naszą pomoc. Dodajmy tylko, że pomagamy nie tylko w sprawach związanych z wypadkami przy pracy, ale wspieramy naszych Klientów również w kwestiach dotyczących odszkodowań za błędy medyczne oraz wypadki w ruchu drogowym.
Rehabilitacja po wypadku w pracy
Rehabilitacja po wypadku w pracy może być długa i kosztowna. Możliwe też, że podczas rekonwalescencji nie będziesz zdolny od wywiązywania się ze swoich obowiązków zawodowych. Właśnie dlatego warto, a nawet należy zadbać o dodatkowe środki, które przydadzą się w tym trudnym okresie. Zapewniamy, że nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, by pomóc Ci w zdobyciu należnego świadczenia. Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja po wypadku jest przecież warunkiem powrotu do zdrowia i sprawności.
Renta powypadkowa