Odszkodowania za błędy medyczne

Pomagamy uzyskiwać odszkodowania za błędy medyczne. Możesz liczyć na nasze wsparcie, jeśli padłeś ofiarą nieumiejętnie przeprowadzonego zabiegu medycznego, ale też w wypadku, gdy podczas pobytu w placówce opieki zdrowotnej uległeś zarażeniu albo też zakażeniu. Prowadzimy także sprawy szczególnie przykre, a więc te, w których w wyniku błędów personelu medycznego doszło do śmierci pacjenta.

Warto podkreślić, że dochodzenie odszkodowań od szpitali to zadanie, które najlepiej zlecić doświadczonym profesjonalistom. Przede wszystkim dlatego, że materia w tej kwestii jest naprawdę wrażliwa i nadzwyczaj fachowa. Nikt przecież nie zakłada, że lekarz, który dopuścił się działania szkodzącego pacjentowi, zrobił to z pełną premedytacją. Jest więcej niż pewne, że zrobił wszystko, by pomóc choremu, błędy są jednak rzeczą ludzką i jako takie zdarzają się również lekarzom. Z drugiej jednak strony, wszyscy jesteśmy zobowiązani ponosić odpowiedzialność za swoje przeoczenia i zaniedbania. Błędy medyczne mogą przecież skutkować znaczącym obniżeniem komfortu życia, poważnymi komplikacjami zdrowotnymi, a nawet śmiercią. W żadnym z powyższych nie da się cofnąć czasu, ale odszkodowania za błędy medyczne mogą choć nieco uśmierzyć ból poszkodowanych i ich rodzin.

Zjawisko, o którym mowa, praktycznie nie istnieje w polskich statystykach. Organizacje pozarządowe wskazują, że rocznie może dochodzić w naszym kraju do około 30 tysięcy zdarzeń, które moglibyśmy nazwać błędami lekarskimi. Warto również dodać, że w oparciu o amerykańskie badania, błędy medyczne są trzecią najczęstszą przyczyną śmierci pacjentów, zaraz po zawałach serca oraz nowotworach. Jak zatem widać, pomoc specjalistów z zakresu odszkodowań za błędy medyczne może okazać się nieoceniona.

 

  Kiedy można starać się o odszkodowanie za błędy medyczne?

Jeśli odpowiedź na któreś z poniższych pytań brzmi twierdząco, masz podstawy, by starać się o odszkodowanie za błędy medyczne.
  • Czy w czasie leczenia lub rehabilitacji doznałeś uszczerbku na zdrowiu w wyniku zaniedbania lekarza, czy personelu medycznego?
  • Czy w czasie leczenia doprowadzono do śmierci bliskiej Ci osoby w wyniku niedopełnienia obowiązków lekarskich?
  • Czy w czasie leczenia zostałeś zakażony chorobą w trakcie hospitalizacji?

Pamiętaj, że masz prawo do ubiegania się o odszkodowanie z tego tytułu.

Błędy medyczne niosą ze sobą dużo przykrych doświadczeń i negatywnych emocji, dlatego nasza firma została stworzona po to, by zagwarantować Tobie i Twoim bliskim pomoc w takich chwilach. Dokonamy nieodpłatnej analizy badanego przypadku i należycie zajmą się powierzoną sprawą. Gwarantujemy szybkość i sprawność w działaniu, zapewniamy też, że pomożemy uzyskać maksymalną kwotę odszkodowania za błędy medyczne.

 

Oferujemy pomoc poszkodowanym w: